kurşun karbonat

Kullanım örnekleri

kurşun karbonat
lead carbonate
icon arrow

lead

Phonetic: "/lɛd/"

Part Of Speech: noun


Definition: A heavy, pliable, inelastic metal element, having a bright, bluish color, but easily tarnished; both malleable and ductile, though with little tenacity. It is easily fusible, forms alloys with other metals, and is an ingredient of solder and type metal. Atomic number 82, symbol Pb (from Latin plumbum).


Definition: A plummet or mass of lead attached to a line, used in sounding depth at sea or to estimate velocity in knots.


Definition: A thin strip of type metal, used to separate lines of type in printing.


Definition: Vertical space in advance of a row or between rows of text. Also known as leading.

Example: This copy has too much lead; I prefer less space between the lines.


Definition: Sheets or plates of lead used as a covering for roofs.


Definition: (plural leads) A roof covered with lead sheets or terne plates.


Definition: A thin cylinder of black lead or plumbago (graphite) used in pencils.


Definition: Bullets; ammunition.

Example: They pumped him full of lead.

icon arrow

lead

Phonetic: "/lɛd/"

Part Of Speech: verb


Definition: To cover, fill, or affect with lead

Example: continuous firing leads the grooves of a rifle.


Definition: To place leads between the lines of.

Example: leaded matter

icon arrow

carbonate

Phonetic: "/ˈkɑː(ɹ).bə.nət/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any salt or ester of carbonic acid.

icon arrow

carbonate

Phonetic: "/ˈkɑː(ɹ).bə.nət/"

Part Of Speech: verb


Definition: To charge (often a beverage) with carbon dioxide.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.