şişe mantarı

Kullanım örnekleri

şişe mantarı
cork
icon arrow

cork

Part Of Speech: noun


Definition: The bark of the cork oak, which is very light and porous and used for making bottle stoppers, flotation devices, and insulation material.


Definition: A bottle stopper made from this or any other material.

Example: Snobs feel it's hard to call it wine with a straight face when the cork is made of plastic.


Definition: An angling float, also traditionally made of oak cork.


Definition: The cork oak, Quercus suber.


Definition: The dead protective tissue between the bark and cambium in woody plants, with suberin deposits making it impervious to gasses and water.

icon arrow

cork

Part Of Speech: verb


Definition: To seal or stop up, especially with a cork stopper.


Definition: To blacken (as) with a burnt cork


Definition: To leave the cork in a bottle after attempting to uncork it.


Definition: To fill with cork, as the center of a baseball bat.

Example: He corked his bat, which was discovered when it broke, causing a controversy.


Definition: To injure through a blow; to induce a haematoma.

Example: The vicious tackle corked his leg.


Definition: To position one's drift net just outside of another person's net, thereby intercepting and catching all the fish that would have gone into that person's net.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.