batı medeniyeti

Kullanım örnekleri

batı medeniyeti
western civilisation
icon arrow

western

Phonetic: "/ˈwɛstən/"

Part Of Speech: noun


Definition: A film, or some other dramatic work, set in, the historic (c. 1850-1910) American West (west of the Mississippi river) focusing on conflict between whites and Indians, lawmen and outlaws, ranchers and farmers, or industry (railroads, mining) and agriculture.

icon arrow

western

Phonetic: "/ˈwɛstən/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of, facing, situated in, or related to the west.

Example: the western approaches


Definition: (of a wind) Blowing from the west; westerly.


Definition: Occidental.

icon arrow

civilisation

Part Of Speech: noun


Definition: An organized culture encompassing many communities, often on the scale of a nation or a people; a stage or system of social, political or technical development.

Example: Modern civilization is a product of industrialization and globalization.


Definition: Human society, particularly civil society.

Example: A hermit doesn't much care for civilization.


Definition: The act or process of civilizing or becoming civilized.

Example: The teacher's civilization of the child was no easy task.


Definition: The state or quality of being civilized.

Example: He was a man of great civilization.


Definition: The act of rendering a criminal process civil.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.