askeri yeşil

Kullanım örnekleri

askeri yeşil
olive drab
icon arrow

olive

Phonetic: "/ˈɒlɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A tree, Olea europaea, cultivated since ancient times in the Mediterranean for its fruit and the oil obtained from it.


Definition: The small oval fruit of this tree, eaten ripe (usually black) or unripe (usually green).


Definition: The wood of the olive tree.


Definition: A dark yellowish-green color, that of an unripe olive.


Definition: An olivary body, part of the medulla oblongata.


Definition: A component of a plumbing compression joint; a ring which is placed between the nut and the pipe and compressed during fastening to provide a seal.


Definition: A small slice of meat seasoned, rolled up, and cooked.

Example: a beef olive


Definition: Any shell of the genus Oliva and allied genera; so called from the shape.


Definition: An oystercatcher, a shore bird.

icon arrow

olive

Phonetic: "/ˈɒlɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of a grayish green color, that of an unripe olive.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.