çadırkent

Kullanım örnekleri

çadırkent
tent city
icon arrow

tent

Phonetic: "/tɛnt/"

Part Of Speech: noun


Definition: A pavilion or portable lodge consisting of skins, canvas, or some strong cloth, stretched and sustained by poles, used for sheltering people from the weather.

Example: We were camping in a three-man tent.


Definition: The representation of a tent used as a bearing.


Definition: A portable pulpit set up outside to accommodate worshippers who cannot fit into a church.


Definition: A trouser tent; a piece of fabric, etc. protruding outward like a tent.

icon arrow

tent

Phonetic: "/tɛnt/"

Part Of Speech: verb


Definition: To go camping.

Example: We’ll be tented at the campground this weekend.


Definition: To prop up aluminum foil in an inverted "V" (reminiscent of a pop-up tent) over food to reduce splatter, before putting it in the oven.


Definition: To form into a tent-like shape.

Example: The sheet tented over his midsection.

icon arrow

city

Phonetic: "/sɪtɪ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A large settlement, bigger than a town; sometimes with a specific legal definition, depending on the place.

Example: São Paulo is the largest city in South America.


Definition: A settlement granted special status by royal charter or letters patent; traditionally, a settlement with a cathedral regardless of size.


Definition: The central business district; downtown.

Example: I'm going into the city today to do some shopping.


Definition: A large amount of something (used after the noun).

Example: It's video game city in here!

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!